nshepich has logged 93 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★½
Edit this entry  
13
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
Read the review Edit this entry  
26
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Val

Val

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
False Positive

False Positive

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Colette

Colette

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Hunger Ward

Hunger Ward

2020
×
★★
Edit this entry  
21
A Love Song for Latasha

A Love Song for Latasha

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Do Not Split

Do Not Split

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
A Concerto Is a Conversation

A Concerto Is a Conversation

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
White Eye

White Eye

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
★★
Edit this entry  
19
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★½
Edit this entry  
19
Feeling Through

Feeling Through

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
The Present

The Present

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry