• Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★★

  • Val

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • False Positive

    ★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Bastille ReOrchestrated

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Mayday

    ★½

  • Passing

    ★★★

  • Flee

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hunger Ward

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★

  • What the Constitution Means to Me

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ★★★★

  • Opera

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Unpregnant

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★

  • The Letter Room

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Becoming

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Mulan

    ★★

  • Onward

    ★★

  • Colette

    ★★★★

  • The Present

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★