• Happening

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • CODA

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • A Secret Love

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • Harriet

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Judy

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Cleo

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★½

  • The Wild Boys

    ★★★★

  • Film Stars Don't Die in Liverpool

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Fire Fade

  • Becoming Cary Grant

  • Whitney: Can I Be Me

    ★★★

  • Bombshell: The Hedy Lamarr Story

    ★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana

    ★★★½

  • Fairy Dust

    ★★★½

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★½

  • Black Mirror: San Junipero

  • Arrival

    ★★★½

  • Independence Day: Resurgence

  • Finding Dory

  • Raw

    ★★★½

  • Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • The Hateful Eight

  • Black Mass

  • Pixels

  • Ted 2

  • Advantageous

    ★★★

  • Jurassic World

  • Carol

    ★★½

  • Amy

  • Cinderella

  • Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

    ★★★½

  • The Witch

    ★★★★

  • World of Tomorrow

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★

  • Interstellar

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • Maleficent

  • The Lego Movie

  • And the Oscar Goes To...

  • Boyhood

  • Frank