• Schumacher

    ★★½

  • Kate

    ★★★

  • Reminiscence

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Beckett

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • The Ice Road

    ★★

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • F9

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Thunder Force

  • Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Pelé

    ★★★

  • Boss Level

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Space Sweepers

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Together Together

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★½

  • Palmer

    ★★★

  • Finding 'Ohana

    ★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • Outside the Wire

    ★★★

  • The Dig

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★★

  • News of the World

    ★★½

  • Breach

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Godmothered

    ★★★

  • Superintelligence

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Totally Under Control

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★★

  • Fatman

    ★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Sleepover

    ★★

  • Project Power

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Anelka: Misunderstood

    ★★½

  • Greenland

    ★★★½

  • The Speed Cubers

    ★★★

  • Peninsula

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Irresistible

    ★★★½

  • Athlete A

    ★★★½