• The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Pulp Fiction

    ★★★★

  • Blade Runner

    ★★★

  • Halloween

    ★★★★★

  • The Texas Chain Saw Massacre

    ★★★★★

  • The River

    ★★★★

  • Out of the Past

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • Faces Places

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★