• Dune

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Burrow

    ★★★½

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Rifkin's Festival

    ★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Host

    ★★½

  • On the Front Line

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • About Endlessness

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • The Truth

    ★★

  • Il signor Diavolo

    ★½

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

    ★★½

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Too Old to Die Young

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Les Misérables

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Piranhas

    ★★★½

  • Light of My Life

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

  • The Vast of Night

    ★★★½