noah has logged 12 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Sandman

The Sandman

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Nine-Colored Deer

The Nine-Colored Deer

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Two Evil Eyes

Two Evil Eyes

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Undine

Undine

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Public Enemy

The Public Enemy

1931
×
★★★★
Edit this entry