• Finding Neverland

    ★★

  • Tokyo Fist

    ★★★★

  • Clerks

    ★★★★★

  • Hoop Dreams

    ★★★★

  • Man Bites Dog

    ★★★★★

  • Braindead

    ★★★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★★★

  • Miracle Mile

    ★★★★★

  • RoboCop

    ★★★★★

  • Evil Dead II

    ★★★★★

  • Re-Animator

    ★★★★★

  • Night of the Comet

    ★★★★★

  • The Terminator

    ★★★★★

  • Angst

    ★★★★

  • The Evil Dead

    ★★★★★

  • Possession

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★★★★