Mr. Aziz has logged 18 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cruising

Cruising

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Brüno

Brüno

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Apt Pupil

Apt Pupil

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The Waiters

The Waiters

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
09
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry