• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Don't Look Up

    ★½

  • Encanto

  • Eternals

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Hand of God

  • The Power of the Dog

    ★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Nitram

    ★★★½

  • A Hero

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Annette

    ★½

  • Luca

  • Cruella

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Mare of Easttown

  • Voyagers

    ★★

  • Save Ralph

  • Azor

    ★★★

  • I'm Your Man

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Friends and Strangers

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

    ★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • CODA

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Locked Down

    ½

  • The White Tiger

    ★★★★

  • News of the World

    ★½

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Rose Island

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Ethos

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★★½

  • The Life Ahead

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Over the Moon

  • Soul

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★

  • True Mothers

    ★★★★

  • We Are Who We Are

  • Wolfwalkers

  • Another Round

    ★★★★½

  • Beginning

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½