Noah has logged 51 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
American Psycho

American Psycho

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
04
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rango

Rango

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Safe House

Safe House

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shoot 'Em Up

Shoot 'Em Up

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Home Again

Home Again

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Town

The Town

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Draft Day

Draft Day

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Old Yeller

Old Yeller

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Chitty Chitty Bang Bang

Chitty Chitty Bang Bang

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Free Willy

Free Willy

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry