• Dune

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • A Week Away

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Movie Night

    ★★★★★

  • Togo

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Richard Jewell

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • The Hustle

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Tolkien

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Dumbo

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Honeyland

    ★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★½

  • Welcome to Marwen

    ½

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Mortal Engines

    ½

  • Instant Family

    ★★★★

  • Coldplay: A Head Full of Dreams

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Facade

    ★★★★★