• Night and the City

    ★★★½

  • Mikey and Nicky

    ★★★

  • The Lady from Shanghai

    ★★★★★

  • The Strange Vice of Mrs Wardh

    ★★★★

  • Love Is My Profession

    ★★★

  • The Swimming Pool

    ★★★★

  • Le Cercle Rouge

    ★★★½

  • L'Eclisse

    ★★★½

  • Le Samouraï

    ★★★★

  • La Notte

    ★★★

  • Il Grido

    ★★★½

  • L'Avventura

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Just Another Girl on the I.R.T.

    ★★★★

  • Timeless Bottomless Bad Movie

    ★★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★

  • Tickled

    ★★★½

  • Greetings

    ★★★