Jermaine has logged 18 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Kate

Kate

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Zero Boys

The Zero Boys

1986
×
Read the review Edit this entry  
04
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mulan

Mulan

2020
×
½
Edit this entry  
29
The Unholy

The Unholy

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Unknown Visitor

Unknown Visitor

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Separation

Separation

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
01
La Sirena

La Sirena

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Dark Trepidation III - The Dark War

Dark Trepidation III - The Dark War

×
½
Read the review Edit this entry  
20
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★
Read the review Edit this entry