• Reminiscence

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Pursuit of Love

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • Bliss

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • The Dig

    ★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • The Prom

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★

  • Books of Blood

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Antebellum

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★★½

  • The Silencing

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • The Secret Garden

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Ava

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★★½

  • You Should Have Left

    ★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • The High Note

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Hollywood

    ★½

  • Normal People

    ★★★★

  • Extraction

    ★★½

  • Mrs. America

    ★★★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★½