• Tughlaq Durbar

    ★★★★

  • Boomika

    ★★★½

  • Netrikann

    ★★

  • Navarasa

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★★

  • Vaazhl

    ★★★★

  • Sara'S

    ★★★

  • Jagame Thandhiram

    ★½

  • Karnan

    ★★★★½

  • Joji

    ★★★

  • Mandela

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Nenjam Marappathillai

    ★★★½

  • Aelay

    ★★★½

  • Drishyam 2

    ★★★★

  • Parris Jayaraj

    ★★½

  • Kutty Story

    ★★

  • Kalathil Santhippom

    ½

  • The Great Indian Kitchen

    ★★★½

  • Eeswaran

    ★½

  • Bhoomi

  • Master

    ★★½

  • Maara

    ★★

  • Paava Kadhaigal

  • Aravind SA - I Was Not Ready Da

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Irandam Kuththu

  • Soorarai Pottru

    ★★★

  • Putham Pudhu Kaalai

  • Varmaa

  • Nishabdham

  • Another Round

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • Host

    ★★½

  • Bulbbul

  • Karthik Dial Seytha Yenn

  • Ponmagal Vandhal

  • Dharala Prabhu

  • Draupathi

  • Naan Sirithal

  • Oh My Kadavule

    ★½

  • Dagaalty

  • Minari

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Spree

    ★★★½

  • Pattas

    ★½

  • Darbar

  • Sillu Karupatti

    ★★

  • Mathu Vadalara

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Hero

  • Capmaari

  • Irandam Ulagaporin Kadaisi Gundu

    ★★½

  • Enai Noki Paayum Thota

  • Adithya Varma

  • Kaithi

    ★★★

  • Bigil

    ½

  • Aruvam

    ½

  • 100% Kaadhal

  • Asuran

    ★★½

  • Namma Veettu Pillai

  • Oththa Seruppu Size 7

    ★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Sivappu Manjal Pachai

  • Magamuni

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • Comali

    ½