Ayden has logged 365 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Adrift

Adrift

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Everest

Everest

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
2 Guns

2 Guns

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
12 Rounds

12 Rounds

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Kid

The Kid

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Valkyrie

Valkyrie

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
1922

1922

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Forbidden Kingdom

The Forbidden Kingdom

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Percy Jackson: Sea of Monsters

Percy Jackson: Sea of Monsters

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Stardust

Stardust

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hustle

The Hustle

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Hoosiers

Hoosiers

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry