Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Predators

Predators

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ronin

Ronin

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Marine

The Marine

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mortal Kombat: Annihilation

Mortal Kombat: Annihilation

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Exit Wounds

Exit Wounds

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Greenland

Greenland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
D-Tox

D-Tox

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Volcano

Volcano

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Firefox

Firefox

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Contact

Contact

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Solis

Solis

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Alien³

Alien³

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry