Sort by

Cramer has logged 20 entries for films during February 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Child

The Child

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Masque of the Red Death

The Masque of the Red Death

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dolemite

Dolemite

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Django Kill... If You Live, Shoot!

Django Kill... If You Live, Shoot!

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Good Day to Die Hard

A Good Day to Die Hard

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The World's Greatest Sinner

The World's Greatest Sinner

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Asphalt Jungle

The Asphalt Jungle

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Southern Comfort

Southern Comfort

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Broken City

Broken City

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dredd

Dredd

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Judgment at Nuremberg

Judgment at Nuremberg

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lola Montès

Lola Montès

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry