• My Name

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Hometown Cha-Cha-Cha

    ★★★

  • D.P.

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Rurouni Kenshin: The Beginning

    ★★★

  • Sweet & Sour

    ★★★½

  • My Roommate Is a Gumiho

    ★★★½

  • Rurouni Kenshin: The Final

    ★★★★★

  • Recalled

    ★★★★★

  • Tokyo Revengers

    ★★★★

  • Girl in the Basement

  • Crazy About Her

  • Suicide Forest Village

  • Horimiya

    ★★★★★

  • Sweet Home

    ★★★★★

  • The Call

    ★★★½

  • Josee, the Tiger and the Fish

    ★★★

  • Earwig and the Witch

    ½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Love Me, Love Me Not

    ★★½

  • Peninsula

    ★★★★★

  • Japan Sinks: 2020

    ★★½

  • The Maid

    ★★★½

  • Extracurricular

    ★★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • Cleaners

    ★★★★★

  • Her Blue Sky

    ★★★

  • Vagabond

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Kingdom

    ★★★★

  • The Curse of La Llorona

  • Extreme Job

    ★★★½

  • Anoko no Toriko

  • Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

    ★★★★★

  • Apostle

    ★★★★★

  • The Nun

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • The Little Mermaid

    ½

  • Bleach

    ★★★

  • When I Get Home, My Wife Always Pretends to be Dead

    ★★★★★

  • Devils' Line

    ★★★

  • Gonjiam: Haunted Asylum

    ★★★★★

  • My Mister

    ★★★★★

  • Bungo Stray Dogs: Dead Apple

    ★★★★★

  • The 8-Year Engagement

    ★★★★★

  • The Chase

    ★★★

  • Forgotten

    ★★★★★

  • Prison Playbook

    ★★★★★

  • 1922

    ★★★★★

  • Memoir of a Murderer

    ★★★½

  • Little Evil

    ★★½

  • Loving Vincent

    ★★★★★

  • National Theatre Live: Hedda Gabler

    ★★★★★

  • Weightlifting Fairy Kim Bok-Joo

    ★★★★★

  • Split

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Don't Breathe

    ★★★

  • The Boy

    ★★★

  • The Intern

    ★★★★★

  • National Theatre Live: Everyman

    ★★★

  • Death Note

    ★★★★★

  • Insidious: Chapter 3

    ★★★½

  • The Longest Ride

    ★★★★★

  • Annabelle

    ★★

  • Rurouni Kenshin Part III: The Legend Ends

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★★