• Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★½

  • Reno 911! The Hunt for QAnon

    ½

  • Me and The Matrix

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • Hawkeye

  • House of Gucci

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★½

  • DMX: Don't Try to Understand

  • Home Sweet Home Alone

    ★★½

  • The Shrink Next Door

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Christmas in Harmony

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • Bingo Hell

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★

  • There's Someone Inside Your House

  • Cry Macho

  • Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

    ★★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • The Eyes of Tammy Faye

  • The Guilty

    ★★

  • The Last Duel

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★★

  • Laabam

    ★★★★

  • Halloween Kills

  • Dune

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • Vacation Friends

    ★★½

  • Queenpins

  • Clickbait

  • Candyman

    ★★★★

  • Marlon Wayans: You Know What It Is

    ★½

  • Reminiscence

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Respect

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Baby Oopsie

  • Zeros and Ones

  • Free Guy

  • Demonic

    ★★★½

  • The Suicide Squad

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★

  • Old

    ★★★★½

  • Naomi Osaka

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

    ★★

  • Fin

  • Jackass Shark Week

  • Benedetta

  • Stillwater

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Till Death

  • Fear Street: 1994

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★★

  • The Boss Baby: Family Business

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★★

  • The Deep House

    ★★★★

  • No Sudden Move