ni has logged 33 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sicario

Sicario

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Divergent

Divergent

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pinocchio

Pinocchio

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Garden

Garden

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Assent

The Assent

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry