• Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★

  • Sputnik

    ★½

  • Tokyo Story

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Possessor

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Boys State

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • Rocketman

    ★★

  • Rewind

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★

  • Booksmart

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★½

  • Widows

    ★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★

  • The Favourite

    ★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Burning

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Blindspotting

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½