nick has logged 26 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Lydia Lunch: The War Is Never Over

Lydia Lunch: The War Is Never Over

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Birthday Girl

Birthday Girl

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
In Her Shoes

In Her Shoes

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Strange Hearts

Strange Hearts

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Terms of Endearment

Terms of Endearment

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
After the Sunset

After the Sunset

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ricki and the Flash

Ricki and the Flash

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Truth About Charlie

The Truth About Charlie

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
In Dreams

In Dreams

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Wolf

Wolf

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Suspect

Suspect

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Slither

Slither

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Only You

Only You

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry