Nick has logged 17 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Binge

The Binge

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Beverly Hills Cop III

Beverly Hills Cop III

1994
×
Read the review Edit this entry  
29
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ransom

Ransom

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Purge

The Purge

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Anelka: Misunderstood

Anelka: Misunderstood

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Deep Impact

Deep Impact

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Turning

The Turning

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry