Nick has logged 212 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Belushi

Belushi

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Run

Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
A Christmas Gift from Bob

A Christmas Gift from Bob

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Project Power

Project Power

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Circle

The Circle

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Fractured

Fractured

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Grumpier Old Men

Grumpier Old Men

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Grumpy Old Men

Grumpy Old Men

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Company You Keep

The Company You Keep

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Porndemic

Porndemic

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
93 Days

93 Days

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Loudest Voice

The Loudest Voice

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Most Hated Woman in America

The Most Hated Woman in America

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Payback

Payback

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kidnap

Kidnap

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Blow

Blow

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hereditary

Hereditary

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
All the Boys Love Mandy Lane

All the Boys Love Mandy Lane

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lie

The Lie

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bulletproof

Bulletproof

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Doom

Doom

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
6 Underground

6 Underground

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry