Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Black Friday

Black Friday

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Superman II

Superman II

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Superman

Superman

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rocky V

Rocky V

1990
×
Read the review Edit this entry  
07
Finch

Finch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Doors

The Doors

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween II

Halloween II

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Becky

Becky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Oath

The Oath

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Scary Movie 5

Scary Movie 5

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Seberg

Seberg

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Look Away

Look Away

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
Read the review Edit this entry  
07
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Limey

The Limey

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scary Movie 4

Scary Movie 4

2006
×
Read the review Edit this entry  
04
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry