Nick has logged 11 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Swingers

Swingers

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Bad News Bears

The Bad News Bears

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry