Sort by

Nick has logged 16 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★
Edit this entry  
31
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★
Edit this entry  
28
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Edit this entry  
11
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Edit this entry  
05
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Edit this entry