• The Master

    ★★★★★

  • Déjà Vu

    ★★★★★

  • Ratcatcher

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • The Matrix

    ★★★★★

  • Cowboy Bebop

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Taste of Cherry

    ★★★★★

  • Serial Experiments Lain

    ★★★★★

  • Perfect Blue

    ★★★★★

  • The Lovers on the Bridge

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Kiki's Delivery Service

    ★★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Rear Window

    ★★★★½

  • Opening Night

    ★★★★½