chastened_ram has logged 23 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Blue Gardenia

The Blue Gardenia

1953
×
★★★½
Edit this entry  
24
Framed

Framed

1947
×
★★★½
Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
Edit this entry  
19
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Bug Crawls

Bug Crawls

2007
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Naked Spur

The Naked Spur

1953
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Mystery Street

Mystery Street

1950
×
★★★½
Edit this entry  
18
On Any Sunday

On Any Sunday

1971
×
★★★
Edit this entry  
16
Dave Chappelle: The Age of Spin

Dave Chappelle: The Age of Spin

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Schizopolis

Schizopolis

1996
×
★★★½
Edit this entry  
10
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
Room 8

Room 8

2013
×
★★★½
Edit this entry  
10
To Die By Your Side

To Die By Your Side

2011
×
★★★★
Edit this entry  
10
In the Air Tonight

In the Air Tonight

2020
×
Edit this entry  
09
A Night at the Movies

A Night at the Movies

1937
×
★★★
Edit this entry  
09
HyperNormalisation

HyperNormalisation

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
★★½
Edit this entry  
03
Caged

Caged

1950
×
★★★★
Edit this entry  
03
Rodan

Rodan

1956
×
★★★½
Edit this entry  
02
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
01
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★
Edit this entry