• Can't Get You Out of My Head

    ★★★★½

  • Le retour des vagues

  • In the Air Tonight

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Too Late

    ★★½

  • Patton Oswalt: I Love Everything

    ★★★½

  • Isolation

  • Devs

    ★★★½

  • Little Chief

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Model Citizen

    ½

  • 72 hours in André Balazs’ Chateau Marmont with Kenneth Anger

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Country Music

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • The Movies

  • Anima

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Am Easy to Find

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Apollo 11

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Ant Head

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Lou

    ★★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • The Mountain

    ★★★★

  • The Great Buster: A Celebration

    ★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★½

  • For the Hungry Boy

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Chris Rock: Tamborine

    ★★★

  • Hal

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

    ★★★½

  • Patton Oswalt: Annihilation

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Jane

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: The Age of Spin

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

    ★★★½

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★

  • HyperNormalisation

    ★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • The Neon Demon

    ★★★★½

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • Patton Oswalt: Talking for Clapping

    ★★★½

  • Midnight Special

    ★★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★