• Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • Rocketman

    ★★★★

  • Aladdin

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★★½

  • Us

  • Booksmart

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Paddleton

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • Twisted Pair

    ★★★★★

  • Venom

    ★★½

  • Green Book

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

  • Halloween

  • The Favourite

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★½

  • The Man Who Killed Don Quixote

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Shoplifters

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Howard

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Justice League

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • First Reformed

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • The Wizard of Lies

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • The Fate of the Furious

    ½

  • Kong: Skull Island

    ★★★★½

  • Beauty and the Beast

    ½

  • Logan

    ★★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Silence

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★½

  • Voice Male

    ★★★★★

  • The Void

    ★★★★½

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★

  • Free Fire

  • Nocturnal Animals

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★½