• House of Gucci

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Annette

    ½

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★★

  • In the Earth

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Ratatouille: The TikTok Musical

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Mank

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Hamilton

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • Cyclic

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Cats

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ½

  • Frozen II

  • Klaus

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Dolemite Is My Name

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

  • Marriage Story

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★