• Bill Nye: Science Guy

  • Mr. Roosevelt

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • Jerrod Carmichael: 8

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • The Foreigner

    ★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Team Thor: Part 2

  • The Party

    ★★★½

  • Brigsby Bear

    ★★★½

  • God's Own Country

    ★★★★½

  • Menashe

    ★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Columbus

    ★★★★

  • Casting JonBenet

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★½

  • To the Bone

    ★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • Wind River

    ★★★★

  • Berlin Syndrome

    ★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★½

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • Take the 10

  • The Hippopotamus

    ★★½

  • Live by Night

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Silence

    ★★★★½

  • Come Together

  • Moana

    ★★★★★

  • Miss Sloane

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Black Mirror: Men Against Fire

  • Black Mirror: Hated in the Nation

  • Black Mirror: Nosedive

  • Black Mirror: Playtest

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

  • The Accountant

  • 20th Century Women

    ★★★

  • Louis Theroux: Savile

  • Denial

    ★★½

  • 13th

    ★★★★½

  • Split

    ★★★

  • The Invisible Guest

    ★★★½

  • The Girl on the Train

    ★★

  • A Silent Voice

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • The Magnificent Seven

    ★★★

  • Jackie

    ★★★

  • Amanda Knox

  • Carrie Pilby

    ★½

  • Free Fire

    ★★★½

  • The Bad Batch

    ★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Sully

    ★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Team Thor

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Bad Moms

    ★★★

  • Jason Bourne

    ★★½

  • Ghostbusters

    ★★★½

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Anthropoid

    ★★★

  • Colossal

    ★★★★

  • The Legend of Tarzan

    ★★★

  • Straight Outta OZ