nica has logged 16 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Edit this entry  
31
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Snowden

Snowden

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Edit this entry  
20
Columbus

Columbus

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Edit this entry  
01
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Edit this entry