• All Too Well: The Short Film

  • No Time to Die

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Dig

    ★★★

  • Burrow

    ★★★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • You Animal! The Nimfa Dimaano Story

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Sightless

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Monday

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • #Alive

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • My Octopus Teacher

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Call of the Wild

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • The Father

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Zola

    ★★★★★

  • Time

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • Let It Snow

  • Klaus

  • The Addams Family

  • The Irishman

    ★★★½

  • In the Tall Grass

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • The King

    ★★★