cameron has logged 44 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shopping

Shopping

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Relic

The Relic

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gorgo

Gorgo

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pandorum

Pandorum

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Warriors of the Year 2072

Warriors of the Year 2072

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Village

The Village

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Safe

Safe

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★★
Edit this entry  
12
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Son of Frankenstein

Son of Frankenstein

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Werewolf of London

Werewolf of London

1935
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Graveyard Shift

Graveyard Shift

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Hero

Hero

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
One Missed Call

One Missed Call

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Gnome Named Gnorm

A Gnome Named Gnorm

1990
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry