cameron. has logged 47 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scarecrows

Scarecrows

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Return of Godzilla

The Return of Godzilla

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
UHF

UHF

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kotoko

Kotoko

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Street Trash

Street Trash

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Astro-Zombies

The Astro-Zombies

1968
×
Read the review Edit this entry  
22
Eega

Eega

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wax, or The Discovery of Television Among the Bees

Wax, or The Discovery of Television Among the Bees

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Django

Django

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
MVP: Most Valuable Primate

MVP: Most Valuable Primate

2000
×
Read the review Edit this entry  
17
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Black Hole

The Black Hole

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Magic

Magic

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Piranha

Piranha

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Alien³

Alien³

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
King Kong Escapes

King Kong Escapes

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mécanix

Mécanix

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Prowler

The Prowler

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
High Tension

High Tension

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry