• Venom: Let There Be Carnage

  • Ranh Giới

  • Dune

  • Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

    ★★

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

  • Jungle Cruise

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Black Widow

  • The Story of Film: A New Generation

  • The Tomorrow War

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Escape from Tarkov. Raid.

  • Cruella

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Set!

    ★★½

  • You're Not Normal, Either!

    ★★★½

  • Nobody

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

  • Dad, I'm Sorry

    ★★★½

  • Can't Get You Out of My Head

  • New Gods: Nezha Reborn

  • We Made a Beautiful Bouquet

  • The Con-Heartist

  • Audrey

    ★★★½

  • The Midas Touch

  • My Friend Who Shines in the Night

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

  • Love and Monsters

  • Soul

    ★★★½

  • Run Hide Fight

    ½

  • Under the Cold Stars

    ★★★★

  • The New Mutants

  • Tenet

  • The Eight Hundred

    ★★★½

  • Greenland

  • Stray

    ★★★★

  • Beyond the Infinite Two Minutes

    ★★★★

  • Relaxing Old Footage With Joe Pera

    ★★★

  • One Cut of the Dead – Mission: Remote

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★★

  • Gunda

  • Oeconomia

    ★★★

  • 365 Days

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

  • Time

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★½

  • Dracula

  • 6 Underground

  • The Gentlemen

  • 1917

  • Klaus

  • Labyrinth of Cinema

  • L'Enfant Terrible

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Zombieland: Double Tap

  • Primal

    ★★★

  • Gon, The Little Fox

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out