Possum has logged 16 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Hagazussa

Hagazussa

2017
×
Edit this entry  
21
House

House

1977
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Jesus Shows You the Way to the Highway

Jesus Shows You the Way to the Highway

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Howl from Beyond the Fog

Howl from Beyond the Fog

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Edit this entry  
08
Perfume: The Story of a Murderer

Perfume: The Story of a Murderer

2006
×
★★★★★
Edit this entry