caley has logged 23 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Parent Trap

The Parent Trap

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cherry

Cherry

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Moxie

Moxie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Flower

Flower

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry