Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
The Interview

The Interview

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The 355

The 355

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Edit this entry  
05
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
The Interview

The Interview

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Clouds

Clouds

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The DUFF

The DUFF

2015
×
Read the review Edit this entry  
30
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cyberbully

Cyberbully

2011
×
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Muppets Christmas: Letters to Santa

A Muppets Christmas: Letters to Santa

2008
×
Read the review Edit this entry  
10
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Santa's Workshop

Santa's Workshop

1932
×
Read the review Edit this entry  
04
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Frozen Fever

Frozen Fever

2015
×
Read the review Edit this entry  
28
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Pluto's Christmas Tree

Pluto's Christmas Tree

1952
×
Read the review Edit this entry  
27
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry