• Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Chair

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★★½

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Rose Island

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Secret impressionists

    ★★★

  • A Suitable Boy

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Dating Amber

    ★★★★½

  • A Chef's Voyage

    ★★★

  • Love Sarah

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • Luxor

    ★★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★½

  • Cuties

    ★★★½

  • Miss Fisher and the Crypt of Tears

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Lucian Freud: A Self Portrait - EOS

    ★★★½

  • Cold Call

    ★★★★

  • Introducing My Father, François Truffaut

    ★★★★

  • Image Makers: The Adventures of America's Pioneer Cinematographers

    ★★★★½

  • Guilt

    ★★★½

  • The Booksellers

    ★★★★

  • Perfect Nanny

    ★★★★

  • Ursula von Rydingsvard: Into Her Own

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Sticker

    ★★★½

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • The Lost Okoroshi

    ★★★½

  • A Confession

    ★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★½

  • Martin Eden

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★★½

  • Judy

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • An Easy Girl

    ★★★★

  • The Whistlers

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★★

  • Saint Frances

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★★

  • Fourteen

    ★★★★

  • Clemency

    ★★★★★

  • The Souvenir

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • To the Stars

    ★★★★

  • Late Night

    ★★★★½

  • F11 and Be There

    ★★★★★

  • Botero

    ★★★

  • Stan & Ollie

    ★★★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★½

  • An Act of Love

    ★★★

  • Sometimes Always Never

    ★★★★

  • The Ghost of Peter Sellers

    ★★★

  • The Land of Steady Habits

    ★★★

  • Widows

    ★★★★½

  • Wild Rose

    ★★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★½

  • The Great Buster: A Celebration

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★