• The Occupant

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • 1917

  • Lady and the Tramp

    ★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Grandfathers

    ★★★★

  • The Endless Trench

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★★★

  • Sara's Notebook

  • The Post

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • What the Health

    ★★★

  • Terra

    ★★★

  • Minimalism: A Documentary About the Important Things

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★

  • They Call Me Jeeg

  • Marvel: 75 Years, From Pulp to Pop!

    ★★

  • Cowspiracy: The Sustainability Secret

    ★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★

  • World War Z

  • The Congress

  • In Time

    ★★

  • Contagion

  • Melancholia

    ★★★

  • Law Abiding Citizen

    ★★★

  • Creation

    ★★

  • WALL·E

    ★★★★★

  • Wanted

    ★★★★★

  • The Other Boleyn Girl

    ★★★★

  • Dogville

    ★★★★★

  • The Road to El Dorado

    ★★★★½

  • Ghost in the Shell

  • The Return of the Native

    ★★

  • The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

  • Annie Hall

  • The Front Page

  • The Discreet Charm of the Bourgeoisie

  • Tout Va Bien

  • The Godfather

  • Far from the Madding Crowd

    ★★

  • My Fair Lady

    ★★★★

  • Breakfast at Tiffany's

    ★★★★

  • Witness for the Prosecution

    ★★★

  • The Seventh Seal

    ★★★

  • 1984

    ★★★

  • Radio Stories

    ★★★★★

  • His Girl Friday

    ★★