Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
This Game's Called Murder

This Game's Called Murder

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Rumperbutts

The Rumperbutts

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Autumn Road

Autumn Road

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Motherly

Motherly

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Meander

Meander

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Outlier

Outlier

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Strings

The Strings

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Stalker in the House

A Stalker in the House

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hide and Seek

Hide and Seek

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
On the Trail of Bigfoot: The Journey

On the Trail of Bigfoot: The Journey

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jason X

Jason X

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hypothermia

Hypothermia

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Orphan

Orphan

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Titane

Titane

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Trip

The Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Feast

The Feast

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bingo Hell

Bingo Hell

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shock Wave

Shock Wave

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nightshooters

Nightshooters

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dead & Beautiful

Dead & Beautiful

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Last Man Down

Last Man Down

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Shock Wave 2

Shock Wave 2

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Jewel of the Nile

The Jewel of the Nile

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
They're Outside

They're Outside

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Mutation

The Mutation

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Intrusion

Intrusion

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Stop and Go

Stop and Go

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
I'm an Electric Lampshade

I'm an Electric Lampshade

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kate

Kate

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Skinwalker: The Howl of the Rougarou

Skinwalker: The Howl of the Rougarou

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Prey

Prey

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Madness Inside Me

The Madness Inside Me

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tokoloshe: An African Curse

Tokoloshe: An African Curse

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry