• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • He's All That

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Minha Vida em Marte

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • A Silent Voice

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • The Love Witch

    ★★★½

  • Room

    ★★★★½

  • Insurgent

    ★★½

  • Ex Machina

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Divergent

    ★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★½

  • Melancholia

    ★★

  • Sucker Punch

    ★★★★½

  • Burlesque

    ★★★½

  • Last Night

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★½

  • Wild Child

    ★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Mamma Mia!

    ★★★★★

  • Juno

    ★★★★

  • Bridge to Terabithia

    ★★★★

  • Paprika

    ★★★★★

  • The Incredibles

    ★★★★★

  • The Princess Diaries 2: Royal Engagement

    ★★★★½

  • Uptown Girls

    ★★★★

  • Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

    ★★★

  • Two Weeks Notice

    ★★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★★

  • The Princess Diaries

    ★★★★

  • Legally Blonde

    ★★★★