ruben has logged 106 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Comet

Comet

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Raid

The Raid

2011
×
★★★
Edit this entry  
07
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★½
Edit this entry  
06
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
26
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
30
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★
Edit this entry  
05
Resident Evil: Degeneration

Resident Evil: Degeneration

2008
×
★★★
Edit this entry  
24
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Edit this entry  
30
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Superman: Man of Tomorrow

Superman: Man of Tomorrow

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
★½
Edit this entry  
16
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
27
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

2020
×
★★
Edit this entry  
09
Battlefield Earth

Battlefield Earth

2000
×
½
Edit this entry  
04
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★
Edit this entry  
28
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Abraham Lincoln vs. Zombies

Abraham Lincoln vs. Zombies

2012
×
½
Edit this entry  
11
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Justice League

Justice League

2017
×
Edit this entry  
20
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry