Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Kops

Kops

2003
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Best Man's Wedding

The Best Man's Wedding

2000
×
★★★½
Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Bones

The Bones

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Dog Who Wouldn't Be Quiet

The Dog Who Wouldn't Be Quiet

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Moonlit Winter

Moonlit Winter

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Coffee and Cigarettes

Coffee and Cigarettes

2003
×
★★★★
Edit this entry  
22
Honey Cigar

Honey Cigar

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Voyage of Time: The IMAX Experience

Voyage of Time: The IMAX Experience

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Dune

Dune

1984
×
★★★
Edit this entry  
20
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★
Edit this entry  
19
Brazen

Brazen

2022
×
½
Edit this entry  
19
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
16
ZZ Top: That Little Ol' Band From Texas

ZZ Top: That Little Ol' Band From Texas

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Chef

Chef

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Hustle

The Hustle

2019
×
½
Edit this entry  
05
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
04
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Euphoria

Euphoria

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Rose Island

Rose Island

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Coal Miner's Daughter

Coal Miner's Daughter

1980
×
★★★★
Edit this entry  
01
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Edit this entry  
31
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Edit this entry  
30
Demolition

Demolition

2015
×
★★★★
Edit this entry