• Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Tommaso

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Stuber

    ★★½

  • The Day Shall Come

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • Drunk Parents

    ★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★★

  • Ghosts of Sugar Land

    ★★★

  • Holmes & Watson

    ½

  • Vice

    ★★★½

  • The Mule

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Instant Family

    ★★½

  • Stan & Ollie

    ★★★★

  • Night School

    ★★

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★½

  • Green Book

    ★★½

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★

  • Comedy Central Roast of Bruce Willis

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Purl

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Action Point

    ★½

  • Tag

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • The Image Book

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • Book Club

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Bao

    ★★★★

  • Super Troopers 2

    ★★★

  • The Zen Diaries of Garry Shandling

    ★★★½

  • Operation Odessa

    ★★★★

  • Blockers

    ★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★½

  • Burden

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: The Bird Revelation

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Equanimity

    ★★★★½

  • All the Money in the World

    ★★★

  • Father Figures

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ½

  • Daddy's Home 2

    ★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★½

  • Paddington 2

    ★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Polaroid

    ★★½

  • New Town Utopia

    ★★★

  • Where's the Money

    ★½

  • Coco

    ★★★★

  • Wonder Wheel

    ★★★

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★★★★

  • Downsizing

    ★★★½

  • Super Size Me 2: Holy Chicken!

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Logan Lucky

    ★★½

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★